Strona głównaŚwietlica → „Pasowanie na świetliczaka”

„Pasowanie na świetliczaka”

Dnia 16 listopada 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowanie na świetliczaka”. Dzieci dwóch oddziałów przedszkolnych, zostały przyjęte w poczet pracowitych świetliczków. Uczestnicy poddani byli czterem próbom: wiedzy, zabawy, smaku oraz uśmiechu. Przedszkolaki musiały wykazać się różnymi umiejętnościami, które wzbudziły wiele emocji. Zadania sprawiały wszystkim wiele uśmiechu i radości. Było miło i zabawnie.  Najwięcej trudności sprawiła dzieciom próba uśmiechu, która polegała na zjedzeniu niewielkiej ilości cytryny
z jednoczesnym pięknym uśmiechem na twarzy. Jednak zamiast uśmiechu u niektórych dzieci na twarzy gościła skwaszona minka. Dużo radości natomiast sprawiła przedszkolakom próba wiedzy, która polegała na przebijaniu kolorowych baloników, w których ukryte były zagadki.

            Zwieńczeniem całej uroczystości był akt pasowania. Dzieci złożyły przyrzeczenie, w którym deklarowały właściwą postawę i odpowiednią kulturę. Na pamiątkę, każdy uczestnik otrzymał dyplom. Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Życzymy naszym świetliczakom samych przyjemnych chwil spędzonych w świetlicy.

M. Chodniewicz

E. Rudecka