Strona głównaArchiwum → Rok szkolny 2006/2007

Rok szkolny 2006/2007

Nasza szkoła została odnowiona i wyremontowana.

04.09.2006 - nasza szkoła uzyskała tytuł "Nauczyciel z Klasą "

04.09.2006 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007.

15.09.2006 Nasza szkoła dołączyła się do ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata"ot

04.10.2006 Uczniowie nauczania zintegrowanego spotkali się z Policjantami Ruchu Drogowego z Radomia. Podczas spotkania policjanci przypomnieli zasady ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w czasie drogi do i ze szkoły.

05.10.2006 Reprezentacja szkoły wzięła udział w międzygminnych zawodach mini piłki siatkowej w Pionkach. Chłopcy zdobyli zaszczytne III miejsce.

07.10.2006 Odbyły się międzygminne indywidualne mistrzostwa ROZLA w biegach przełajowych w Kozienicach, w których: Grzegorz Lipka zajął I miejsce, Mateusz Szafrański - III, Bartłomiej Szafrański - V i Dawid Kamiński - VII. W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli II miejsce i zdobyli dla szkoły kolejny puchar.

29.09.2006 Dzień Chłopaka. Dziewczęta ze wszystkich klas pod okiem wychowawców przygotowały niespodzianki dla swoich klasowych kolegów w postaci drobnych upominków, poczęstunków oraz ciekawie zaplanowanej lekcji wychowawczej.

16.10.2006 Dzień Edukacji Narodowej Z tej okazji uczniowie przygotowali dla nauczycieli wspaniałą akademię podczas której oprócz części artystycznej były kwiaty, życzenia i podziękowania.

23.10.2006 Odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na uczniów maluchów z klasy pierwszej. Zanim jednak nastąpiła ta ważna chwila nasze pierwszaki zaprezentowały zaproszonym gościom, rodzicom i starszym kolegom bajkowy program artystyczny. Następnie pan wójt Dariusz Rzeczkowski, przy pomocy wielkiego ołówka przystąpił do pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Maluchy były bardzo przejęte i zadowolone, bo od tej chwili zostali oficjalnie przyjęci do uczniowskiej braci. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymali swoje pierwsze w życiu legitymacje szkolne oraz prezenty od Pana Wójta w postaci przyborów szkolnych i słodyczy a także upominki od rodziców.

24.10.2006 Ślubowani pierwszych klas gimnazjum. Zostało przygotowane przez Pania Małgorzatę Matysiak i Panią Renatę Nowakowską - Bębenek. Gościem specjalnym akademii był Pan Wójt gminy Jedlnia - Letnisko Dariusz Rzeczkowski. Przedstawienie utrzymane było w morskim klimacie. Uczniowie przebrani za żeglarzy zapowiedzieli, że gotowi są wpłynąć na szerokie wody nauki, która czeka ich w gimnazjum. W czasie akademii mogliśmy wysłuchać kilku piosenek m.in."10 w skali Beauforta" i "Morskie opowieści". Aranżacja muzyczna została przygotowana przez Pana Łukasza Zucha. Pierwszoklasiści wykazali się inteligencją, sprytem, dobrą kondycją fizyczną i wytrzymałością. Na koniec akademii odbyło się uroczyste ślubowanie. Uczniowie pierwszych klas zadeklarowali, że będą godnie reprezentować naszą szkołę i dbać o jej dobry wizerunek. Udowodnili, że zasługują na miano "gimnazjalistów".

 27.10.2006 Odbył się w naszej szkole apel podczas którego minutą ciszy oddaliśmy hołd tragicznie zmarłej Ani, gimnazjalistce z Gdańska.

14.11.2006 Odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.

29.11.2006 Klasa IGB udała się na wycieczkę do kina Helios, gdzie obejrzała film pt. "Karol, papież który pozostał człowiekiem".

01.12.2006 miał miejsce finał konkursu antynikotynowego pod hasłem "Kto nie pali ten na fali!" organizowanego przez panie: Marzenę Krakowiak, Edytę Góźdź i Edytę Jabłońską. Był to konkurs wieloetapowy, w którym do rywalizacji stanęły wszystkie klasy gimnazjalne. Zmagania trwały cały tydzień, a klasy biorąc udział w różnych konkurencjach gromadziły na swoich kontach cenne punkty. W dniu finału uczniowie zaprezentowali przygotowane wcześniej scenki teatralne pt. "Antyreklama papierosów" oraz hasła antynikotynowe. Po prezentacjach, gdy jury udało się na naradę, organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników happeningu do obejrzenia przedstawienia teatralnego pt. "Sąd nad papierosem". Po spektaklu jury ogłosiło wyniki, a pani dyrektor - Elżbieta Wójtowicz wręczyła zwycięzcom nagrody i dyplomy. W klasyfikacji generalnej przyznano następujące miejsca: I - klasa IIIGA, II - klasa IIIGB, III - klasa IGB.

01.12.2006 Nasi gimnazjaliści: Arkadiusz Wosztyl, Kamila Jóźwik i Aleksandra Rafalska wzięli udział w III Festiwalu Piosenki Turystycznej Jedlnia Letnisko 2006. Festiwal organizowany był przy współpracy zarządu oddziału mazowieckiego PTSM "Ziemia Radomska". Do konkursu stanęło wiele grup i zespołów muzycznych. Nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania. Byli faworytami publiczności, która nagrodziła ich występ gromkimi brawami a ostatecznie uplasowali się na II miejscu zdobywając cenną nagrodę w postaci radiomagnetofonu. wołała wzruszenie u młodych widzów.

09.12.2006 Najstarsze klasy gimnazjum wybrały się do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na sztukę "Burza" według W. Szekspira w reżyserii Krzysztofa Gałosa.

12.12.2006 Odbył się w naszej szkole konkurs przeznaczony dla gimnazjalistów w celu popularyzacji niepalenia wśród młodzieży. 15.12.2006 Klasy III pod opieką pań: Sylwii Moskwy i Agnieszki Panek udały się na wycieczkę do multikina HELIOS, gdzie obejrzały film pt. "Babel".

20.12.2006 Odbyły się w naszej szkole jasełka. Przygotowane przez uczniów klas młodszych. Pieczę nad przygotowaniami jasełek sprawowała pani Greta Gutkowska. Po jasełkach odbyło się tradycyjne łamanie opłatkiem.

22.12.2006 W szkole nie było już zajęć lekcyjnych - wychowawcy wraz ze swoimi podopiecznymi zorganizowali wigilie klasowe. Wszyscy zadbali, aby te uroczystości były zgodne z tradycją i miały podniosły nastrój. Było sianko na stole, dodatkowe nakrycie dla nieoczekiwanego gościa, potrawy wigilijne własnoręcznie przygotowane przez uczniów, opłatek, życzenia i kolędy.Styczeń 2007 Odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy religijnej o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem. Udział brali uczniowie IV-VI szkoły podstawowej

8-9.01.2007 Odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne dla klas III. W pierwszym dniu uczniowie pisali test humanistyczny, w drugim - matematyczno-przyrodniczy. Jak się okazało stopień trudności egzaminu jest rzeczą względną. Jedni wychodzili uśmiechnięci i zadowoleni, inni zaś wyglądali, jakby opuszczali salę tortur. Ale nie ma, co załamywać rąk, właściwy egzamin cały czas przed Wami. Wyciągnijcie wnioski z dotychczasowych doświadczeń, pracujcie systematycznie a będzie dobrze.


 10.01.2007 Klasy III pod opieką pań: Marzeny Krakowiak i Agnieszki Panek udały się na wycieczkę do Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej mieszczącego się w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Radomiu, gdzie wzięli udział w zajęciach warsztatowych na temat przygotowania się do podjęcia właściwej decyzji szkolno - zawodowej.

29.01.2007 Odbyła się Zabawa Karnawałowa dla uczniów klas młodszych szkoły podstawowej.

 02.03.2007 Panie Renata Nowakowska-Bębenek i Małgorzata Matysiak przeprowadziły dla uczniów gimnazjum konkurs języka angielskiego w formie teleturnieju 1 z 10. Zwyciężyła Sylwia Pogodzińska (IIIGA), która w półfinale pokonała swojego kolegę z klasy - Kamila Sikorę.

14.02.2007 Dzień Zakochanych to wyjątkowy czas, w którym każdy może podarować coś swojej sympatii. Z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował akcję przesyłania sobie walentynek oraz konkurs na najładniejszą, najbardziej wyjątkową kartkę. Każdemu pomysł się spodobał i akcja cieszyła się sporym sukcesem.

 14.03.2007 Odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny pod hasłem "Łamigłówki bez klasówki" dla uczniów nauczania zintegrowanego.

15.03.2007 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rozwiązywali test matematyczny w ramach Międzynarodowego Konkursu KANGUR.

20.03.2007 Odbył się w naszej szkole turniej piłki nożnej zorganizowany w ramach akcji PZU Życie SA "Rusz się człowieku!". Jest to już druga edycja z cyklu "Ale akcja" w której nasza szkoła bierze udział (poprzednia "Rusz głową człowieku"). Do turnieju przystąpiła zarówno szkoła podstawowa jak i gimnazjum. Każda klasa wystawiła do rywalizacji swoją drużynę (w sumie wystąpiło 11 zespołów: 5 w gimnazjum, 6 w SP) i gorąco zagrzewała ją do walki. Rozgrywki były zacięte, czasami nawet dramatyczne. Towarzyszły im ogromne emocje.  Ostatecznie w gimnazjum zwycięzyła klasa IIG a w szkole podstawowej VIa

17.04.2007 Uczniowie klasy IIISP pod opieką pań: B. Odziemkowskiej i M. Mazur wzięli udział w gminnym konkursie "Mistrz głośnego czytania", który odbył się w Słupicy, a w którym nasza uczennica - K. Szymańska wywalczyła II miejsce.

20.04.2007 Uczniowie SP przystąpili do pierwszego etapu VII edycji konkursu wiedzy prewencyjnej pod hasłem "CZUJĘ SIĘ BEZPIECZNIE". Po sprawdzeniu testów, które rozwiązywali uczestnicy konkursu wyłoniona została drużyna, która będzie reprezentowała szkołę w kolejnym etapie konkursu. W jej skład weszli: Grzegorz Lipka (VIa), Dawid Nogaj (Va) i Natalia Wojciechowska. Część finałowa konkursu odbędzie się 19.06.2007 w PSP im. T. Kościuszki w Jedlińsku.

20.04.2007 Odbył się w Iłży międzyszkolny konkurs historyczny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Radomiu. Wzięło w nim udział trzech gimnazjalistów naszej szkoły. Był to konkurs na temat powiatów, w którym uczniowie wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie. Jacek Ukleja zajął I miejsce, Ewelina Zagroda II, zaś Karolina Jaworska V. 

20.04.2007 Reprezentanci klas 0 - III SP pod opieką p. D. Kołsut wzięli udział w konkursie recytatorskim "Poezja małego dziecka", który miał miejsce w Gzowica. Nasze maluchy świetnie się spisały - M. Sałek (I) zajęła I miejsce, natomiast J. Buras (IIIB) i P. Mostowska (IIIb) otrzymały wyróżnienia.

 


20.04.2007 16 uczniów SP i 16 uczniów gimnazjum przystąpiło do międzynarodowego konkursu języka angielskiego "Test Oxsford Plus", w którym w gimnazjum wyróżnienie zdobyli: S. Pogodzińska (IIIGA), M. Węgrzynowska (IIIGA), S. Czarnecki (IIG) i S. Węgrzynowska (IIG), natomiast w SP - A. Kózka (VIb), A. Lipiec (VIa) i N. Wojciechowska (Vb)

28.04.2007 Odbył się kolejny już Festyn Rodzinny w naszej szkole. Tym razem dominowała tematyka związana z ekologią a hasło przewodnie brzmiało ,, Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT". Jak co roku zabawa była fantastyczna, było wiele konkursów, atrakcji i niespodzianek. Każda klasa przygotowała piosenkę ekologiczną, zabawkę ze skrawka oraz namalowała własny transparent. Ponadto była kawiarenka, kącik do malowania na twarzy, stoisko ze zdrową żywnością, punkt medyczny, loteria fantowa oraz wystawa prac plastycznych.

05.05.2007 Uczniowie gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim konkursie religijnym "Życie i dzieło św. Józefa Kalsancjusza", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Parafiada im. Św. J. Kalasancjusza. Konkurs odbył się w Warszawie. Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca - Sylwester Czarnecki - I, Sylwia Pogodzińska - II, Anna Wójcie - IV i Konrad Zwierzchowski - VI.

08.05.2007 Odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 216 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

12.05.2007 Uczniowie SP wzięli udział w XXVII Biegu Szlakiem Hubalczyków w Przysusze. Nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: I - G. Lipka, III - M. Szafrański, VIII - A. Deja oraz X - K. Tokarska.

15.05.2007 Odbyły się w Jedlni Letnisko zawody w biegach przełajowych. W grupie dziewcząt na dystansie 800 m zwyciężyła uczennica naszej szkoły Marlena Wlazło . Natomiast w biegu na 1000 m chłopców II miejsce zajął Jacek Ukleja zaś III - Grzegorz Hernik. 

16.05.2007 Odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Mitologicznej, w którym nasi reprezentanci zajęli: II miejsce - J. Gałecka i III miejsce - D. Nogaj.

16.05.2007 Uczniowie klas 0 - III wzięli udział w konkursie polonistycznym "Mały kaligrafek", w którym I miejsce zajął P. Burski (OP), II - A. Korcz (IIa), II - A. Masiarz (IIIB). Konkurs odbył się w SP w Jedlni Letnisko.

17.05.2006 Odbył się w Seminarium Duchownym w Radomiu konkurs katechetyczny "Seminarium Maryjne Diecezji Radomskiej", w którym nasza szkołę reprezentowała uczennica klasy VIb - Patrycja Kominek.

18.05.2007 Nasi reprezentanci klas IV - VI SP wystąpili w konkursie recytatorskim "Przyroda na kartach poezji", który odbył się w SP w Jedlni Letnisko.

21.05.2007 Najmłodsi uczniowie z naszej szkoły (M. Obłąk, P. Balcerek i E. Wosztyl) pod opieką p I. Grzywacz wystąpili w Natolinie w konkursie piosenki dziecięcej. Emil Wosztyl "wyśpiewał" dla szkoły III miejsce.

23.05.2007 Odbyły się powiatowe zawody sportowe w biegach, na których szybkością i wytrzymałością na dystansie 1000 m wykazała się Marlena Wlazło i zdobyła brązowy medal.

Z końcem maja zakończył się konkurs na najładniejszą salę lekcyjną zorganizowany przez opiekuna samorządu uczniowskiego. Komisja konkursowa przez cały rok sprawdzała i oceniała wysiłki uczniów i nauczycieli włożone w czystość, porządek oraz estetykę swoich sal lekcyjnych. Ostatecznie zwyciężyła sala numer 5, która minimalną różnicą punktów wygrała z salą 8.

01.06.2007 DZIEŃ DZIECKA w naszej szkole. Oczywiście w tym dniu nie było zajęć lekcyjnych. Nauczyciele w-fu przygotowali dla uczniów wiele atrakcji i konkurencji sportowych. Rozegrany został także mecz piłki siatkowej uczniowie kontra nauczyciele. Ci ostatni, choć walczyli do końca niestety polegli. Ale nie ma czego żałować - w końcu sami sobie wytrenowali przeciwnika. Młodsze klasy przygotowały sobie również słodkie poczęstunki a Komitet Rodzicielski obdarował wszystkich lodami. 

01.06.2007 Uczniowie klas I gimnazjum pod opieką pedagoga szkolnego - Marzeny Krakowiak i wychowawców - Renaty Nowakowskiej-Bębenek i Małgorzaty Matysiak, wystawili dla swoich rówieśników przedstawienie teatralne pt. "Jestem przeciwko przemocy". Za pośrednictwem przedstawienia aktorzy inspirowali widzów do refleksji nad swoim zachowaniem, apelowali, aby na przyszłość głęboko zastanowili się zanim wejdą w rolę oprawcy czy dręczyciela, zachęcali do empatii, uczulali, aby nie byli obojętni wobec przemocy. Głównym założeniem przedstawienia było uświadomienie uczniom, że ich milczenie wobec aktów przemocy jest równoznaczne z dawaniem przyzwolenia na tę przemoc. W trakcie spektaklu widzowie poprzez głosowanie zadeklarowali, że są przeciwko przemocy, że będą bardziej intensywnie nad sobą pracować i staną się sprzymierzeńcami w walce z agresją i przemocą w szkole. Na zakończenie wszyscy wysłuchali piosenki Stanisława Sojki pt. "Tolerancja", która stanowiła pointę spotkania.

06.06.2007 Pierwszoklasiści pod opieką p. D. Kołsut przygotowali niespodziankę dla swoich mam z okazji ich święta - były występy artystyczne, prezenty, słodkie poczęstunki, uśmiechy i łzy wzruszenia w oczach szczęśliwych mamuś.

11.06.2007 Uczniowie klas III gimnazjum odbyli spotkanie z Dariuszem Janikiem - dziennikarzem, DJ, menadżerem, wykładowcą, podczas którego gość dzielił się wiedzą na temat pracy dziennikarskiej, opowiadał o swojej pracy, doświadczeniach i przeżyciach oraz o wielkiej miłości do radia.

22.06.2007 KONIEC ROKU SZKOLNEGO!!