Strona głównaŚwietlica → BAJKOWE ŚWIĘTO W PSP W MYŚLISZEWICACH 2021r.

BAJKOWE ŚWIĘTO W PSP W MYŚLISZEWICACH 2021r.

5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w bajkowym spotkaniu przygotowanym przez wychowawców świetlicy. Dzieci dowiedziały się wielu informacji na temat Walta Disney'a. Później uczestniczyły w bajkowym quizie wymagającym wykazania się znajomością treści bajek. Dzieci mogły zaprezentować swoje bajkowe stroje, które wprawiały w zachwyt, posłuchać opowieści babci Gąski i obejrzeć wydania popularnych bajek w j. angielskim oraz j. niemieckim.

Uczniowie z klasy 1B uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Dzieci przy wykorzystaniu materiałów recyclingowych stworzyły "Wyspę Minionków". Każdy uczeń mógł zaprojektować swojego Minionka.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest przede wszystkim doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają pamięć i dziecięcą fantazję oraz bogacą słownictwo. Warto sięgnąć po nie jak najczęściej.

To był naprawdę magiczny dzień.