Strona głównaŚwietlica → Dzieci w świecie ksiązki

Dzieci w świecie ksiązki

W ramach programu świetlicowego „Dzieci w świecie książki” i przedszkolnego „Cała Polska Czyta Dzieciom” w  środę 10.01.2018r. uczniowie klas 0a odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Groszowicach. Celem wycieczki było: rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza
i kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Podczas spotkania Pani bibliotekarka opowiedziała o swojej pracy, zapoznała z regulaminem gminnej biblioteki oraz zaprezentowała kilka wybranych książek. Nawiązując do zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka mieliśmy możliwość wysłuchania fragmentu książki „Tupcio chrupcio wizyta u dziadków”. Na zakończenie zajęć bibliotecznych dzieci obiecały, że wykonają pracę plastyczną nawiązującą do przeczytanej książki.  Za piękne prace wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek. Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za poświęcony nam czas i miłą atmosferę.              
 Ponadto podczas zajęć świetlicowych i spotkania czytelniczego: Dzieci (wolontariusze) – dzieciom uczniowie mieli okazję wysłuchać dwóch opowiadań „ Mateuszek na zaczarowanej wyspie”
i „ Czarodziejskie słowo”, które pokazały dzieciom takie wartości moralne, jak: dobro, mądrość
i uprzejmość w stosunku do ludzi starszych.

 

 

 

                                                                                                  J. Kozłowska M. Chodniewicz