Strona głównaŚwietlica profilaktyczna. → DZIEŃ DINOZAURA w świetlicy 2019r.

DZIEŃ DINOZAURA w świetlicy 2019r.

Dnia 26 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Dinozaura. Z tej okazji w świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy dla dzieci szereg aktywności, które wzbogacają wiedzę uczniów na temat prehistorycznych stworzeń oraz rozbudzają zainteresowanie tematyką. Świetliczaki obejrzały prezentację multimedialną, z której czerpały wiedzę o życiu dinozaurów, kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały oraz dlaczego i w jaki sposób wyginęły. Poznały trudne pojęcia związane z tematem- wykopalisko, paleontolog, prehistoria, skamielina itp. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentację, odpowiadały na pytania i wykazywały się dużą wiedzą o prehistorycznych zwierzętach. Ciekawym ćwiczeniem dla maluchów, które wywołało rozbawienie i uśmiech na twarzach, okazało się wypowiadanie trudnych nazw dinozaurów jak np. tyranozaur, brachiozaur, ankylozaur, pterodaktyl czy triceratops. Uczniowie wykonali też pracę plastyczną- stworzyli kolorowe dinozaury z balonów 
i papieru, a następnie nadawali im zabawne nazwy. Uczestniczyli też w „miniwykopaliskach”, 
w których musieli wykazać się precyzją w odkopywaniu szczątków dinozaurów. Dzieci wzięły udział również w muzycznej zabawie ruchowej- „Śladami dinozaurów”.

Taki niezwykły dzień obchodzony przez dzieci w formie zabaw i rożnorodnych aktywności, sprzyja pogłębianiu wiedzy w ciekawy i przyjemny sposób.

 

Ewelina Rudecka