Strona głównaŚwietlica → Dzień Pluszowego Misia w Świetlicy 2018

Dzień Pluszowego Misia w Świetlicy 2018

Dnia 23.11.2018r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Było to ogromne przeżycie dla dzieci, szczególnie dla najmłodszych miłośników pluszowych maskotek. Wzorem lat poprzednich, także w szkolnej świetlicy pamiętaliśmy, aby należycie uczcić święto Pluszowego Przyjaciela Dzieci. Uczniowie zapoznali się z historią Maskotki, słuchały wierszy i piosenek, a także chętnie prezentowały i opowiadały o swoich ukochanych Misiach, które im towarzyszyły tego dnia. Dzieci bardzo chętnie brały także udział w zorganizowanych zabawach, grach i aktywnościach, oczywiście o tematyce misiowej.

 

`Dużo uśmiechu na twarzach dzieci wywołała konkurencja, w której trzeba było z zamkniętymi oczami i po kilku obrotach, przypiąć misiowi kokardkę w odpowiednim miejscu. Uczniowie musieli także wykazać się szybkością i spostrzegawczością przy zabawie „Gdzie jesteś Misiu?”.  Wspaniale współpracowali zespołowo przy układaniu puzzli, przedstawiających sylwetki miłośników miodku. Zadanie było na czas, i wywołało mnóstwo emocji. Świetliczaki wykonały także piękne prace manualne- misiowe maski. Kolejną zabawą było losowanie zagadek i rebusów
o misiach, i jak się okazało, dzieci znały odpowiedzi na wszystkie pytania! Rozwiązywali także quizy, w których trzeba było wykazać się wiedzą, z jakiej bajki pochodzą przedstawione misie. Dzieci zdobyły bardzo dużo punktów, czym udowodniły, że żaden miś nie jest im obcy!

Wspólnie obejrzeliśmy bajkę pt. „Złotowłosa i trzy misie”, w której przedstawiona historia uczy dzieci, aby nie oddalać się samemu bez wiedzy i zgody rodziców lub opiekunów.

Wszystkie dzieci, które brały udział w Dniu Pluszowego Misia w świetlicy, otrzymały plakietki i dołączyły do „Klubu Przyjaciół Pluszowego Misia” J

Ewelina Rudecka

Małgorzata Chodniewicz