Strona głównaKonkursy → GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ENGLISH AROUND

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ENGLISH AROUND

Dnia 12.05.2015r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Języka Angielskiego „English Around” zorganizowany przez panią Renatę Nowakowską-Bębenek. Swoje możliwości językowe sprawdzali uczniów z gimnazjów w: Myśliszewicach, Natolinie 

i Jedlni-Letnisko. Do udziału w konkursie wytypowanych zostało po trzech najlepszych uczniów
z języka angielskiego z każdej ze szkół. Zadaniem uczestników było napisanie testu składającego się z pięciu części:  gramatycznej, leksykalnej, słuchania, czytania i wiedzy o krajach anglojęzycznych. 

Pomimo wytężonej pracy i atmosfery rywalizacji z entuzjastami języka angielskiego zarówno uczestnicy jak i członkowie komisji stworzyli przyjazny klimat. Po części konkursowej zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego  mieliśmy okazję zapoznać się z kolegami
i koleżankami z innych szkół naszej gminy oraz przedyskutować nurtujące nas pytania dotyczące konkursu. Gdy emocje związane z rywalizacją o zwycięstwo opadły,  przyszedł czas na ogłoszenie wyników. 

Laureatką I miejsca została Weronika Mróz z gimnazjum w Jedlni-Letnisko. 

II miejsce, z różnicą jednego punktu, przypadło uczniowi I klasy Publicznego Gimnazjum 
w Myśliszewicach, Mateuszowi Żyle. Na III miejscu, również z różnicą jednego punktu, uplasował się Fryderyk Małyszczuk z gimnazjum w Jedlni-Letnisko. 

Jako uczniowie cieszymy się, że organizowany jest taki konkurs oraz że mogliśmy w nim uczestniczyć i porównać swoje umiejętności z innymi gimnazjalistami. Dzięki temu wiemy również, że język angielski jest z pewnością łatwiejszy niż matematyka.   Mamy nadzieję, że konkurs ten odbędzie się również za rok, także ze względu na nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Opracowali: 
Mateusz Żyła i Kinga Piaseczna 
Uczniowie ZSO w Myśliszewicach