Strona głównaKonkursy → Gminny konkurs wiedzy historycznej o Konstytucji 3 Maja. 2018

Gminny konkurs wiedzy historycznej o Konstytucji 3 Maja. 2018

           9 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Myśliszewicach odbył się gminny konkurs wiedzy historycznej o Konstytucji 3 Maja. W murach  naszej placówki gościliśmy delegację klas gimnazjalnych szkół z Jedlni – Letnisko oraz Natolina. Swoją obecnością zaszczycili nas  sekretarz gminy Pan Andrzej Prusiński, społeczny opiekun miejsc pamięci gminy Jedlnia – Letnisko Pan Jerzy Chrzanowski oraz radni naszej gminy. Wszystkich uczestników przywitała gorąco Pani Dyrektor Anna Kwiatkowska.

            Konkurs składał się z 6 rund. Na początek uczniowie zmagali się z węglem …. kreślarskim – wykowywali pracę plastyczną. Drugą konkurencją było recytacja wiersza, następnie ułożenie krzyżówki i puzzli historycznej. Dużym powodzeniem cieszyło się historyczne koło foruny,
z którego każdy uczestnik losował pytania. Ostatnia runda polegała na dobraniu opisu do postaci historycznej. Po wytężonej pracy wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek. Po przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników.

I miejsce PSP Jedlnia – Letnisko

II miejsce PSP Myśliszewice

III miejsce PSP Natolin

 Całość podsumowana była akademią w wykonaniu dzieci z PSP Myśliszewice. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa składająca się z nauczycieli poszczególnych szkół biorących w niej udział. 

W imieniu Pana Wójta  Piotra Leśnowolskiego nagrody i dyplomy wręczyli przedstawiciele władz gminy. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z udziału w konkursie, całość przebiegała
w miłej i przyjaznej atmosferze. Z pewnością ponownie spotkamy się za rok.