Strona głównaAkcje szkolne. → Ogólnopolska akcja "Polska biega" w naszej szkole.

Ogólnopolska akcja "Polska biega" w naszej szkole.

W dniu 20 maja 2015r. odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja pod hasłem „Polska biega”
Zgodnie z planem bieg rozpoczął się o godz.12.00. O wyznaczonej godzinie wszyscy uczestnicy stawili się na zbiórce.  Po wspólnej rozgrzewce. Uczniowie szkoły podstawowej, 13 dziewcząt i 11 chłopców mieli do pokonania dystans ok. 1,5 km. Podczas biegu między zawodnikami panowała sportowa rywalizacja. Najwięcej uczniów starowało z klasy szóstej.  Wszyscy zawodnicy, pomimo zmęczenia, wbiegali na boisko szkolne z uśmiechniętymi buziami. Byli dumni z siebie, że pokonali całą trasę. I miejsce wśród dziewcząt zajęła Aleksandra Jaworska – uczennica klasy Va, która dzielnie walczyła do końca i uległa tylko jednemu chłopcu. II miejsce – Kinga Banasiak – z klasy Va i III – Katarzyna Rybarczyk – z klasy VI.  Wśród chłopców  jako pierwszy na metę wbiegł uczeń klasy VI – Bartłomiej Zamolski. II miejsce zajął Jan Karcz – z klasy Vb, a III miejsce Gabriel Famengo – z klasy VI.  Uczniowie gimnazjum mieli do pokonania dystans 4 km.
Na starcie stanęło 6 dziewcząt i 11 chłopców. Wszyscy ukończyli bieg i pomimo ogromnego zmęczenia wytrwale dążyli do celu. I miejsce wśród dziewcząt zajęła Karolina Zamolska – z klasy IIIB G, II miejsce Kinga Zamolska – z klasy IG, a III Milena Obłąk – z klasy IIIBG. Wśród chłopców  jako pierwszy na metę wbiegł Konrad Jaworski – z klasy IIIAG, drugi Przemysław Kupis – z klasy IG, a trzeci Eryk Szwaczka – również z klasy IG. Gratulujemy! Z roku na rok coraz więcej uczniów naszej szkoły decyduje się na udział w biegu.
Po zakończeniu akcji, zawodnicy trzech pierwszych miejsc w grupie chłopców i dziewcząt, otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. Nad bezpieczeństwem podczas biegu czuwali – dyrektor i wicedyrektor  szkoły, nauczyciele, policjanci z Komisariatu Policji w Pionkach oraz służba medyczna. W przygotowaniach do biegu brali również udział sami uczniowie, którzy chętnie oferowali swoją pomoc. Pozdrawiamy wszystkich uczestników Polska Biega 2016 . Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania akcji.