Strona głównaŚwietlica → Pasowanie na świetliczanka 2021

Pasowanie na świetliczanka 2021

 

21.10.2021r. o godz. 9.00 w świetlicy szkolnej miała miejsce uroczystość "Pasowania na Świetliczaka". Swoją obecnością tego dnia zaszczyciła nas Pani Dyrektor- Marzena Krakowiak oraz Pani Agnieszka Kowalska. Nie zabrakło również przedstawicieli klas starszych, którzy wraz z naszymi szanownymi gośćmi pełnili rolę jury.

Tego dnia wychowawczyni pani Ewelina Zielińska, przygotowała dla swoich podopiecznych kilka zadań do wykonania. Na początku odbyła się próba wiedzy, z którą dzieci poradziły sobie wyśmienicie. Kolejnym zadaniem była próba pieśni. Uczniowie odśpiewali jesienny utwór pt. "Mały świerszczyk". Potem odbyło się uroczyste ślubowanie- dzieci powtarzały odczytywany przez wychowawcę tekst ślubowania. Na zakończenie przyszedł czas na pasowanie. Uczniowie w dowód przyjęcia do "gromady świetlicowej" otrzymali pamiątkowy dyplom i medal. Nie zabrakło czasu również na wspólna zabawę.

Po uroczystości odbyła się próba zwinności polegająca na przejściu przez tunel oraz próba uśmiechu polegająca na zjedzeniu plastra cytryny.

W nagrodę za wypełnienie wszystkich zadań na dzieci czekał słodki poczęstunek zorganizowany przez Panie wychowawczynie oraz niespodzianka przygotowana przez Panią Dyrektor w postaci gier dydaktycznych, artykułów plastycznych oraz nowej tablicy, na której dzieci będą mogły prezentować swoje prace.

Bardzo dziękujemy w imieniu całej gromady świetlicowej!