Strona głównaŚwietlica → Powitanie wiosny w świetlicy szkolnej 2021r.

Powitanie wiosny w świetlicy szkolnej 2021r.

Wiosna to z utęsknieniem wyczekiwana przez wszystkich uczniów pora roku. Dlatego dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicy od dłuższego już czasu przygotowywały się do jej powitania. Wykonały wiele pięknych i kolorowych prac plastycznych m.in. latające bociany, wielobarwne motyle, czy kwiatowe ilustracje. Sala świetlicowa została pięknie udekorowana pierwszymi oznakami wiosny – pojawiły się motyle, kwiaty, ptaszki oraz sama Pani Wiosna. Podczas zajęć toczyły się rozmowy o cechach charakteryzujących tę porę roku. Dzieci poszukiwały też pierwszych zwiastunów wiosny podczas spaceru z wychowawcą. Zwracały uwagę na zmiany zachodzące
w pogodzie oraz w świecie zwierząt i roślin.

W niedzielę 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która przywitała nas w tym roku niespodziewanymi opadami śniegu. W końcu powiedzenie, które poznali uczniowie: „W marcu jak w garncu” okazało się bardzo trafione.

W szkolnej świetlicy powitanie nowej pory roku odbyło się 22 marca. Podczas tego dnia dzieci nauczyły się piosenki "Przyszła wiosna do lasu", przy której wspólnie się bawiliśmy oraz tańczyliśmy do utworu "Wiosna, wiosna". Ten niesamowity dzień upamiętniliśmy zasadzeniem cebulek kwiatowych hiacyntów, narcyzów i krokusów. A teraz z niecierpliwością czekamy kiedy zakwitną.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć