Strona głównaArchiwum → Rok szkolny 2004/2005

Rok szkolny 2004/2005

 01.09.2004  - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2004/2005.
Nauczyciele i uczniowie, po dwumiesięcznej przerwie, z entuzjazmem powrócili do szkoły. Szczególnie radośni byli uczniowie klas pierwszych.
UWAGA! Do wakacji zostało już tylko 10 miesięcy.

wrzesień 2004 - ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej |

17.09.2004 - Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w akcji "Sprzątanie Świata".

30.09.2004 - Składamy Najserdeczniejsze Życzenia wszystkim Panom i Chłopcom.

październik 2004 - Nasze szkoły uzyskały certyfikat "Szkoły z Klasą"

08.10.2004 - Uczniowie klas pierwszych gimnazjum zostali pełnoprawnymi członkami starszej społeczności uczniowskiej. Złożyli Uroczyste Ślubowanie.

14.10.2004 -  odbył się w naszej szkole Gminny Dzień Nauczyciela. W uroczystości wzięli udział nauczyciele naszej szkoły, nauczyciele emerytowani, przedstawiciele władz samorządowych oraz uczniowie.

03.11.2004 - Odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji.. Przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu oraz koordynatorem Akcji „Pierwszaki” i jeżykiem Edkiem, który uczył przechodzić przez jezdnię. W „Echu Dnia” pisali o tym wydarzeniu 8 listopada 2004 roku.

08.11.2004 - Odbyło się spotkanie z Dyrektorem Banku Spółdzielczego w Radomiu oddział w Jedlni Letnisko. Pierwszaki dostali  książeczki SKO z wkładem i zachętą do dalszego oszczędzania.

10.11.2004 - W naszej szkole odbył się konkurs piosenki patriotycznej. W konkursie uczestniczyły klasy 4-6 i I-III klasy gimnazjum. W klasach młodszych wygrała klasa IVA, której wychowawcą jest Pani B. Mazurkiewicz, natomiast najlepszą w klasach starszych okazała się klasa III B gimnazjum, której wychowawcą jest Pani E. Jabłońska.

26.11.2004 - Andrzejki dla klas pierwszych nauczania zintegrowanego, na które zostali zaproszeni do wspólnej zabawy uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz panie z Radomia z Domu dla Bezdomnych Kobiet z dziećmi.

26.11.2004 - W naszej szkole odbył się „Konkurs o Ruchu Drogowym”.

23.12.2004 - W naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe a po nich spotkanie wigilijne.

31.01.2005 - IV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek
Dzień 31 stycznia 2005 roku na pewno na długo zapisze się w historii naszej szkoły. Dlaczego? Ponieważ właśnie w tym czasie przedstawiciele czterech szkół z naszej gminy ze Słupicy, Natolina, Gzowic, Jedlni-Letnisko
i oczywiście Myśliszewic przyjechali aby spróbować swoich sił w organizowanym po raz czwarty przez naszą szkołę „Festiwalu Kolęd i Pastorałek’’. Wśród zaproszonych gości był pan Wójt Dariusz Rzeczkowski i pani V-ce Wójt Iwona Pronobis.  Nowością, która zaskoczyła wszystkich było niezależne jury. W jego skład wchodzili: pan Artur Janiak -organizator Festiwalu „ Nowa Piosenka na Nowe Milenium’’, pan Dariusz Dziuba.- instruktor muzyczny oraz pan Tomasz Góźdź - kapelmistrz Orkiestry Dętej w Skaryszewie. Cała impreza zaczęła się niewielkim przedstawieniem przypominającym w zabawny sposób zwyczaj kolędowania. Następnie rozpoczęły się występy uczestników, które oceniane były w trzech kategoriach wiekowych ( klasy I-III, IV-VI, i Gimnazjum). Było one umilone śpiewem szkolnego chóru i tańcem zespołu tanecznego „ Śnieżynki’’. Dodatkową atrakcją był konkurs na najsympatyczniejszego wykonawcę. Ten zaszczytny tytuł zdobył uczeń z I klasy szkoły podstawowej Krzyś Duchnik (Myśliszewice).

Festiwal zakończył się rozdaniem atrakcyjnych nagród. Cieszymy się, że i tym razem nasza szkoła mogła dochować wierności polskiej tradycji, którą jest kolędowanie.


A oto zwycięscy: IV Gminnego  Festiwalu Kolęd i Pastorałek
 I kategoria (klasy I-III)
1.     Aleksandra Kozłowska (Myśliszewice)
2.     Justyna Samuś (Słupica)
3.     Anna Miazga (Jedlnia – Letnisko)II kategoria (klasy IV-VI)
1.     Aleksandra Rafalska (Myśliszewice)
2.     Arkadiusz Wosztyl (Myśliszewice)
3.     Magdalena Janowska (Jedlnia – Letnisko)

III kategoria (Gimnazjum)
1. Agata Majewska   2. Karolina Korycka (Jedlnia-Letnisko)
3. Katarzyna Szczęsna (Myśliszewice)

03.03.2005 Odbył się w naszej szkole konkurs regionalno – historyczny. Postacie historyczne Ziemi radomskiej pt. ”Oblicza Małej Ojczyzny” Konkurs dotyczył życia i twórczości Jacka Malczewskiego. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowały się: Kasia i Agnieszka Szczęsne oraz Paulina Szymańska.

09.03.2005 Odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu diecezjalny etap konkursu „Dzieje Apostolskie o życiu pierwszych wspólnot chrześcijańskich” zorganizowany przez wydział Katechetyczny Kurii radomskiej. Naszą szkołę godziwie reprezentowały: Kasia i Agnieszka Szczęsne (III A gimnazjum) i nie zawiodły, bowiem Kasia zajęła III miejsce, a Agnieszka zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy.

21.03.2005 Pierwszy Dzień Wiosny - dzień wolny od zajęć lekcyjnych, ponieważ wszyscy udaliśmy się na poszukiwanie wiosny.

22.03. 2005 Odbyły się eliminacje regionalne do finału diecezjalnego konkursu Pieśni i Poezji Patryjotycznej pt.”Kocham moją ojczyznę” konkurs zorganizowany został przez Akcję Katolicką działającą przy parafii Opatrzności Bożej w Radomiu. Reprezentantami naszej szkoły pod czujnym okiem pani Beaty Prządki byli Ola Rafalska i Arkadiusz Wosztyl (szkoła podstawowa) oraz Agnieszka Rokicińska i Agnieszka Szczęsna (gimnazjum)
Agnieszka Szczęsna zdobyła III miejsce.

W konkursie wystąpił też szkolny chór pod kierunkiem pana Łukasza Zucha. Nasze dziewczyny dały z siebie wszystko i... zajęły I miejsce, otwierając sobie drogę do finału, który odbyć się ma 15.04.2005 w Wyższym Seminarium Duchownym.

04.04.2005 Została wygłoszona prelekcja przez pana Roberta Towarka z Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Radomiu dla III klas gimnazjalnych. Nasza Szkoła bierze udział w konkursie „Moja Szkoła w Unii Europejskiej”. 

22.04.2005 Finał Turnieju Wiedzy o Powiecie 
Pisali o nas w gazecie (Słowo Ludu 05.05.2005) Najlepiej znali swój powiat 
Znani są już laureaci Turnieju Wiedzy o Powiecie Radomskim. 
Finałowa rozgrywka odbyła się w Iłży. Startowali w niej uczniowie sześciu szkół gimnazjalnych. Musieli wykazać się znajomością tematyki samorządowej, gospodarki, demografii oraz instytucji powiatowych. Mimo to, jak relacjonuje Krzysztof Kozera, dyrektor iłżeckiego Domu Kultury, współorganizatora konkursu, rywalizacja była wyrównana i stała na wysokim poziomie.

Ostatecznie główne nagrody, w postaci sprzętu RTV, zdobyli: 
Paulina Szymańska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myśliszewicachoraz Aleksandra Sadowska i Marta Dziwisz z Publicznego Gimnazjum w Iłży. W gronie nagrodzonych znalazły się również Małgorzata Zagroda z ZSO wMyśliszewicach, Agata Myszka z PG w Iłży i Malwina Wieczorek z PG we Wsoli.

Starosta Zdzisław Kieszkowski podziękował nauczycielom, opiekunom laureatów:Małgorzacie Di Marco z Myśliszewic, Justynie Chydybie z Iłży, Barbarze Stawarz z Pionek, Marii Woźniak-Mąkosie z Jedlni-Letnisko oraz Henrykowi Krzakowi ze Wsoli.

26-27.04.2005 odbył się w naszej szkole Egzamin Gimnazjalny. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu  czuwała komisja powołana przez panią dyrektor oraz przybyli obserwatorzy z organu prowadzącego i organu nadzorującego naszą szkołę.

03.06.2005 zostało wystawione w naszej szkole przedstawienie p.t. „Kraina palaczy”. Uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem p. Beaty Prządki i p. Marzeny Krakowiak dzięki swoim wędrówkom po Nikotyńskiej Republice Tabackiej uświadamiali widzom, jakie zagrożenia niesie za sobą palenie papierosów. Po przedstawieniu publiczność zaproszona została do udziału w konkursie piosenki antynikotynowej zaśpiewanej na dowolną melodię. Zabawa była świetna. Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki promujące zdrowy styl życia oraz informacje na temat szkodliwości palenia papierosów.

11.06.2005 - II Festyn Rodzinny p.t. „Folklorem Malowane” Już po raz drugi w naszej szkole odbył się festyn rodzinny lecz tym razem na ludowo! Został on rozpoczęty przemówieniem pani dyrektor, a całość prowadzona była przez pana Pawła Dychta z radia PLUS. Cała impreza obfitowała w tańce ludowe i śpiewy, w których brali udział przedstawiciele wszystkich klas naszej szkoły. Mieszkańcy okolic naszej miejscowości spokojnie w ten dzień mogli się ich nasłuchiwać i nadrobić swoje zaległości. Dużo o tradycjach i szczegółach naszego regionu mogliśmy się dowiedzieć w kąciku regionalnym. A jeżeli kogoś ciekawiło jak dawniej robiono masło, czy słomiane pająki lub jak wygląda sztuka haftowania? To właśnie na naszym festynie przy stoliku twórczyń ludowych miał okazję to zobaczyć. W czasie trwania festynu nie zabrakło konkursów np. bieg w workach, przeciąganie liny, toczenie belek ze słomą itp. Przewidziano zabawy dla uczniów jak i dla publiczności.  Szczególnym jednak zainteresowaniem cieszyła się Loteria Fantowa, w której można było wygrać rower.  Jednak największą atrakcją była jazda konna na którą wszyscy czekali z niecierpliwością. Każdy chciał aby przejechać się na tych pięknych zwierzakach. Osoby, które zgłodniały mogły skosztować grochówki, kiełbasy z grilla lub kawałek ciasta w kawiarence „Pod Malwami” Na koniec imprezy pani dyrektor złożyła podziękowania za udział w festynie oraz za przybycie wielu gości. To był udany dzień czego wyrazem było zadowolenie przybyłych tu osób.

 

24.06.2005 - W naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.