Strona głównaArchiwum → Rok szkolny 2005/2006

Rok szkolny 2005/2006

01.09.2005 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2005/2006.
Nauczyciele i uczniowie, po dwumiesięcznej przerwie, z entuzjazmem powrócili do szkoły. Szczególnie radośni byli uczniowie klas pierwszych.
UWAGA! Do wakacji zostało już tylko 10 miesięcy.|

27.09.2005 odbył się świetlicowy rajd integracyjny połączony z otrzęsinami. Jego uczestnicy pod opieką p. Bożeny Odziemkowskiej i p. Marzeny Krakowiak wyruszyli z Myśliszewic skąd dotarli piechotą do zalewu w Siczkach. Tam odbyła się główna część imprezy, czyli otrzęsiny, na które składało się wiele prób - m. in. bieg przez zaporę, "biczowanie" gałązkami, skosztowanie niesmacznej mikstury, śpiewane piosenki z cytryną w ustach, itp. Było ciężko, ale wszystkim udało się zaliczyć wymagane zadania i prowadzące mogły przystąpić do części oficjalnej - uroczystego ślubowania i pasowania na świetliczanina. Każdy pasowany uczeń otrzymał słodką niespodziankę oraz dyplom. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Myśliszewic.


06.10.2005 - odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klasy pierwszej gimnazjum. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, wzięli udział w tzw. "otrzęsinach" zorganizowanych przez swoich starszych kolegów, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Tym samym zostali oni pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Publicznego Gimnazjum nr 2 w Myśliszewicach. Na podstawie tego doniosłego faktu pani dyrektor mgr Elżbieta Wójtowicz wręczyła każdemu z pierwszoklasistów " Dyplom pasowania na gimnazjalistę".|

07.10.2005 - 41 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Myśliszewicach zdało egzamin na kartę rowerową. Egzamin odbył się na miasteczku ruchu drogowego w Radomiu.

13.10.2005 -  roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Obecni na niej byli wszyscy pracownicy szkoły, a także zaproszeni dostojni emeryci. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Elżbieta Wójtowicz wręczyła nauczycielom nagrody w dowód uznania dla ich pracy dydaktyczno - wychowawczej. Dyplomy i nagrody otrzymali również pracownicy obsługi jako podziękowanie za wzorowo wykonaną pracę. Akademię uświęcił montaż słowno - muzyczny, będący parafrazą telewizyjnego "Teleekspresu" w wykonaniu uczniów klasy szóstej. Uroczystość zamknęły życzenia złożone na ręce Pani Dyrektor przez przewodniczącą szkoły i przedstawicielkę Rady Rodziców. 

24.10.2005 - Każde dziecko z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie nauki w szkole. Jest ciekawe nowych kolegów, nauczycieli oraz sytuacji, które go czekają. Aby wprowadzić pierwszaków w społeczność uczniowską dnia 24.10.2005 roku w ZSO w Myśliszewicach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas I. Pierwszacy gościli na zamku króla i królowej Krainy Wiedzy. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas młodszych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, nauczyciele, Dyrektor Szkoły Elżbieta Wójtowicz, Wójt Gminy Dariusz Rzeczkowski i Zastępca Wójta Pani  Iwona Pronobis oraz Rodzice. Po uroczystym powitaniu pierwszaki zaprezentowali program artystyczny. Składał się on z indywidualnych i grupowych wystąpień przeplatanych piosenkami. Inscenizacja odbyła się z udziałem uczniów klas starszych. Po uroczystym ślubowaniu oraz pasowaniu na ucznia, którego dokonała pani dyrektor i zaproszeni goście,pierwszaki dostały dyplomy i legitymacje szkolne. Natomiast goście obdarowali uczniów upominkami w postaci przyborów szkolnych i słodyczy. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

9.11.2005 uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicy profilaktycznej pod opieką pań: B. Odziemkowskiej, M. Krakowiak i G. Gutkowskiej udali się na wycieczkę do Warszawy. 
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Pałacu w Wilanowie, gdzie mogliśmy zobaczyć wspaniałe wnętrza budowli wzniesionej przez Jana III Sobieskiego, jego oryginalną architekturę oraz galerię portretów. Była to dla nas znakomita lekcja historii. 
Następnie przeszliśmy do realizacji drugiego punktu programu i udaliśmy się do kina trójwymiarowego IMAX na film pt. "Dzikie safari". Odbyliśmy tu wspaniałą podróż po niedostępnych terenach Afryki. Stanęliśmy "twarzą w twarz" z ogromnymi słoniami, nieuchwytnymi lampartami, i żarłocznymi lwami. Mogliśmy podziwiać żywiołowość i znaczenie przyrody Afryki Południowej. Teraz już wiemy jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego dzikich zwierząt. 
Do domu wracaliśmy pełni wrażeń tracąc resztki energii, która w nas pozostała na śpiewy autokarowe.


10.11.2005 - W naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Przygotowały ją pani M. Di Marco - nauczycielka historii wraz z panią od języka polskiego A. Panek. Punktualnie o godz. 9.00 rozpoczął się występ uczniów gimnazjum wraz z towarzyszącym chórkiem szkoły podstawowej. Poziom występu był bardzo wysoki. Recytowano piękne wiersze, oraz śpiewano pieśni patriotyczne. Jedną z najciekawszych scenek było przedstawienie zaborców, których grali najstarsi koledzy, oraz postaci Polski pod wizerunkiem dziewczyny w biało-czerwonym stroju. Na znak zniknięcia naszego kraju z mapy świata, założono Ojczyźnie na głowę cierniową koronę. Nie ukrywam, że był to moment najbardziej wzruszający i niejednej osobie z pełnej widowni spłynęła łza po policzku. Całą atmosferę zadumy oddała doskonała dekoracją. Wśród różnokolorowych drzew i liści płonęły światełka zniczy, które wzbudzały uczucie nieskończoności. Celem inscenizacji było przypomnienie młodym ludziom jak ogromne i trudne problemy stanęły przed Polakami u progu wolności. W 87 rocznicę Odzyskania Niepodległości warto rozpalić w naszych sercach ducha patriotyzmu, oraz wspomnieć jak z entuzjazmu, walki i idei przodków wyłoniła się Polska.
Widowni bardzo spodobało się przedstawienie i dlatego też występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po spektaklu uczniowie rozeszli się do swoich sal i tak zakończyły się uroczyste obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole.

10.11.2005 odbył się w XIII Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej zorganizowany przez Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej przy MOK w Pionkach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIb: Karolina Jaworska, Arkadiusz Wosztyl i Aleksandra Sałek. Uczestnicy konkursu podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe (klasy I - V oraz VI i gimnazjum) prezentowali liryki o tematyce patriotycznej. Nasi uczniowie solidnie przygotowani przez Panią Edytę Jabłońską znaleźli się wśród laureatów:
Arkadiusz Wosztyl zdobył III miejsce a Aleksandra Sałek - miejsce IV.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. 

18.11.2005 w bibliotece szkolnej odbyło się w ramach lekcji bibliotecznej dla klasy II przedstawienie kukiełkowe pt. "Słoń Trąbalski". Po obejrzeniu widowiska uczniowie napisali własną książkę o przygodach słonia. W napisaniu treści bajki pomogły im starsze koleżanki z aktywu bibliotecznego, ale ilustracje dzieci wykonały samodzielnie. Książkę można obejrzeć w bibliotece szkolnej. Zainteresowanych gorąco zapraszamy!!

29.11.2005 grupa świetlicowa zorganizowała sobie zabawę andrzejkową. A przy tej okazji, jak co roku świętowała również swoje urodziny - to już 6 lat.
W związku z powyższym przygotowanych zostało wiele atrakcji: były wróżki i wróżby andrzejkowe, konkursy, tańce, pokazy sportowe i artystyczne oraz tort i wiele innych smakołyków.
Następna taka zabawa już za rok.|

30.11.2005 w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu odbyła się wspaniała impreza dla uczniów szkół podstawowych pt. "ŚPIEWAJ Z HUGO". 
Przedsięwzięcie to powstało w oparciu o program TV Polsat o przygodach popularnego trolla, a wystąpili w nim: Piotr Galus - jako fantastyczny prowadzący, który podbił serca publiczności oraz sam Hugo. W zabawie wzięło udział 20 uczniów z naszej szkoły pod opieką pań: Marzeny Krakowiak, Anny Grabowskiej i Lidii Seweryn.Oprócz telewizyjnych idoli bohaterami byli również uczniowie reprezentujący szkoły z 10 miejscowości województwa mazowieckiego Podstawą programu było połączenie szeroko rozumianej profilaktyki antyalkoholowej, antynarkotykowej z miłą zabawą oraz propagowanie zdrowego trybu życia. W czasie programu odbył się konkurs piosenkarski, w którym naszą szkołę reprezentował Arkadiusz Wosztyl - uczeń kl. VIB oraz towarzyszące mu trzy tancerki - Iza Ćwiklak, Żaneta Deja i Kamila Juźwik. Młodzi wykonawcy śpiewali utwory z płyty "Hugo" nagranej przez Bartka Wronę. Występ naszego faworyta - Arka został przyjęty z wielką owacją i wysoko oceniony przez publiczność. W jury konkursu z ramienia szkoły zasiadł nasz szkolny muzyk - pan Łukasz Zuch. Odbyły się również konkursy dla publiczności o tematyce profilaktycznej, których celem było dotarcie do świadomości młodych odbiorców i wyczulenie ich na zagrożenia związane z użyciem alkoholu i narkotyków. I tu reprezentantką naszej szkoły była Ola Sałek, która bezbłędnie odpowiedziała na zadane jej pytania. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe.
Dodatkową atrakcją dla młodych widzów był koncert znanego z II edycji programu IDOL - Mariusza Totoszki, który całą widownię porwał do tańca

V FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 12.01.2006 Z inicjatywy Pani Dyrektor Elżbiety Wójtowicz już po raz piąty odbył się w naszej szkole Festiwal Kolęd i Pastorałek. Uczestnicy festiwalu byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe - kl. I - III, IV- VI oraz gimnazjum. Do rywalizacji stanęli uczniowie ze szkół w: Jedlni Letnisko, Natolinie, Gzowicach, Goździe, Brzózie i oczywiście nasi reprezentanci.
Wśród zaproszonych gości byli: wójt gminy Jedlnia Letnisko - pan Dariusz Rzeczkowski, zastępca wójta - pani Iwona Pronobis, oraz Wizytator Kuratorium w Warszawie Delegatura w Radomiu - pani Dorota Dobosz. 
Gościem specjalnym imprezy była absolwentka naszej szkoły, wielokrotna laureatka tegoż festiwalu, a obecnie członkini zespołu Oratorium - Sylwia Wosztyl, która swoim śpiewem uświetniła nasze spotkanie.
Podczas festiwalu wystąpili także najmłodsi uczniowie naszej szkoły z oddziału przedszkolnego, którzy podbili serca całej publiczności. Swój program artystyczny zaprezentował również nasz szkolny zespół taneczny "Śnieżynki", który został uhonorowany nagrodą specjalną wójta Gminy Jedlnia Letnisko.


Laureatami jubileuszowego Festiwalu zostali:
Kategoria I (klasy I - III)
I miejsce: Daria Serafin PSP Brzóza
IImiejsce: Adrianna Grzywacz PSP Jedlnia Letnisko
III miejsce: Piotr Chrząstowski PSP Natolin
Wyróżnienia: Milena Gędaj i Paulina Wosztyl PSP Myśliszewice
Kategoria II (klasy IV - VI)
I miejsce: Magdalena Kacprzyk PSP Brzóza
II miejsce: Arkadiusz Wosztyl PSP Myśliszewice
III miejsce: Justyna Samuś PSP Słupica
Kategoria III (gimnazjum)
I miejsce: Karolina Korycka PG Jedlnia Letnisko
II miejsce: Artur Paluszek i Sylwia Mańturzyk PG Brzóza
III miejsce: Marlena Sekuła PG Gózd
Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody (DVD, radiomagnetofony, wieże) ufundowane przez księdza proboszcza Wojciecha Wańka. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. 


13.01.2006 uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg". Konkurs przebiegał w dwóch formach: w postaci testu sprawdzającego wiedzę z historii Polski oraz konkursu prac indywidualnych nt. "Wydarzenia historyczne związane z moją najbliższą okolicą. Test pisało 18 uczniów, a prace indywidualne w formie albumów przygotowało 8 uczniów.

1.02.2006 Uczniowie naszej szkoły brali udział w etapie szkolnym konkursu historycznego na temat "Moje spotkania z papieżem Polakiem". Turniej wiedzy obejmował życie, działalność Jana Pawła II i jego związku z regionem radomskim. Również do tego konkursu uczniowie wykonywali prace indywidualne w formie: pracy plastycznej (9 uczniów) i pracy literackiej (2 uczniów). Zwyciężczyniami konkursu zostały: Martyna Jaworska (kl IIIGA ) - praca plastyczna i Patrycja Pogodzińska (kl IIIGB) - praca literacka.

14.02.2006 odbyła się uroczystość pt. "DZIEŃ SENIORA", przygotowana przez uczniów nauczania zintegrowanego oraz ich wychowawców Podczas imprezy nasi milusińscy poprowadzili koncert życzeń dla zaproszonych Babć i Dziadków, odbyło się wiele konkursów i występów, bęły prezenty i poczęstunek. Dziadkowie  mieli też okazję potańczyć ze swoimi wnuczętami na wspólnej dyskotece.

23.02.2006 odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa, a raczej dwie zabawy. Najpierw bawili się młodsi uczniowie na balu kostiumowym, a następnie starsi na dyskotece. Tym ostatnim wystarczyła dobra muzyka i przyciemnione światło żeby zabawa była udana. Młodsi natomiast byli bardziej wymagający - panie wychowawczynie musiały wykazać się nie lada kondycją, żeby dotrzymać kroku w tańcu swoim podopiecznym.
Dla uatrakcyjnienia imprezy organizatorzy przygotowali wiele konkursów z nagrodami, które cieszyły się ogromną popularnością.
Jak na prawdziwy bal przystało nie obyło się bez wyboru króla i królowej balu. Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Niezwykle trudno bowiem wyłonić królewską parę z całego tłumu księżniczek, wróżek, królewiczów, muszkieterów i wielu innych postaci. Ostatecznie jury po burzliwych obradach wybrało króla - Huberta Lipca (kl Ib) i królową - Magdalenę Pająk (OP) . Na uwagę zasługuje fakt, iż stroje naszych zwycięzców zostały własnoręcznie wykonane przez ich rodziców. 
Podsumowując - zabawa była fantastyczna!

27.02.2006 roku uczniowie klasy IVb przygotowali niezwykłą uroczystość, na którą zaprosili swoich młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego i klasy IIb wraz z wychowawczyniami - panią Dorotą Kołsut i panią Marią Mazur. Czwartoklasiści zaprezentowali gościom inscenizację dwóch baśni: "Wróżki" i "Czerwony Kapturek".
Gospodarze uroczystości przygotowali ponadto dla widzów niespodziankę - "baśniowe zgadywanki", które wzbudziły w nich ogromne emocje, ponieważ prawidłowa odpowiedź na zadane pytanie była nagrodzona smacznym lizakiem i cukierkami.
Wszystkim zaproszonym dzieciom przedsięwzięcie czwartoklasistów bardzo się podobało, a w samych "aktorach" wzbudziło poczucie zadowolenia i ogromnej satysfakcji z solidnie wykonanego zadania.

09.03.2006 uczeń naszej szkoły - Arkadiusz Wosztyl pod opieką p. Ł. Zucha wystąpił w "Prezentacjach wokalnych 2006"w MOK w Radomiu. Arek zaśpiewał piosenkę pt. "Słowik", którą wywalczył III miejsce.

17.03.2006 odwiedził naszą szkołę pan leśnik - Grzegorz Bednarek, który przeprowadził pogadankę nt. ochrony przyrody oraz zagrożeń związanych z ptasią grypą. Odpowiedział także na wszystkie pytania uczniów dotyczące pracy leśnika.

27.03.2006 uczniowie z klasy I gimnazjum pod kierunkiem p. E. Jabłońskiej podjęli się bardzo trudnego zadania - wystawili fragmenty "Zemsty" A. Fredry.

28.03.2006 odbył się w naszej szkole "Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny".

W kwietniu nauczyciele naszej szkoły zakończyli II etap "Nauczyciela z klasą" /http://www.szkolazklasa.pl/ / do którego przystąpili we wrześniu. W drugim etapie pracowali oni metodą projektu. Wszystkie scenariusze naszych uczestników zostały pozytywnie zrecenzowane.

04.05.2006 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 09.05.2006 uczniowie klasy I gimnazjum uczestniczyli w warsztatach "Porozumienie bez agresji" prowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Pionkach oraz pedagoga szkolnego.

19.05.2006 zespół redakcyjny szkolnej gazety "Echo Myśliszewic", pod opieką A. Grabowskiej i M. Krakowiak, odbył kolejną wycieczkę w ramach programu "Będę dziennikarzem". Tym razem odwiedziliśmy naszą lokalną telewizję DAMI. W arkana pracy dziennikarza telewizyjnego wprowadzała nas dziennikarka tejże stacji - Aleksandra Ambroziak. Oprócz zdobytej podczas wycieczki wiedzy teoretycznej nasi młodzi redaktorzy mięli też możliwość spróbowania swoich sił przed kamerą. Poza tym poznaliśmy kilka telewizyjnych tajemnic (np. że na nagrania nie wolno ubierać się na niebiesko). 

Z dumą i radością informujemy, że program "Będę dziennikarzem" autorstwa pań: Anny Grabowskiej i Marzeny Krakowiak napisany w ramach akcji "Szkoła z klasą", organizowanej przez "Gazetę Wyborczą", portal gazeta.pl i Centrum Edukacji Obywatelskiej, otrzymał wyróżnienie w postaci małego grantu i tym samym został zakwalifikowany do realizacji.
Założeniem programu jest zapoznanie uczniów z pracą dziennikarza prasowego, radiowego i telewizyjnego oraz stworzenie własnego czasopisma.
W związku z powyższym w dniu 11.05.2006 zespół redakcyjny nowo powstałego czasopisma "Echo Myśliszewic" udał się na wycieczkę do Kielc do redakcji "Echa Dnia", gdzie w tajniki pracy dziennikarskiej i redaktorskiej wprowadzał nas sekretarz tegoż dziennika - pan J. Kania. Zwiedziliśmy także drukarnię, po której oprowadził nas pan M. Detka.
Wycieczka ta była dla nas ciekawym i cennym doświadczeniem, które przybliżyło nam pracę dziennikarza prasowego i pomoże nam w profesjonalny sposób redagować nasze czasopismo.

24.05.2006 redaktorzy szkolnego czasopisma "Echo Myśliszewic" odbyli ostatnią już wycieczkę w ramach programu "Będę dziennikarzem", tym razem wyruszyli do rozgłośni Polskiego Radia w Warszawie. Opiekę nad młodymi dziennikarzami sprawowały autorki w/w programu: A. Grabowska i M. Krakowiak. 
Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą dziennikarza radiowego oraz poznanie jego warsztatu pracy. Tajniki tego fascynującego zawodu przybliżył nam wieloletni pracownik tejże placówki. Dzięki gościnności pana redaktora młodzież mogła zobaczyć radio "od kuchni". Uczniowie zwiedzili studia nagrań, zarówno te nowoczesne, gdzie nagrania odbywają się techniką cyfrową, jak i te tradycyjne. Mogli spróbować swoich sił jako prezenterzy radiowi, nagrywając fragmenty wypowiedzi (poza anteną oczywiście).
Następnie młodzi redaktorzy zwiedzili kolejno bloki emisyjne wszystkich programów Polskiego Radia. Jedną z atrakcji, która dostarczyła dużo emocji naszym wycieczkowiczom, było wystąpienie na antenie Polskiego Radia BIS. Nawiasem mówiąc słuchacze radia zazdrościli nam wejścia na antenę, czego wyraz dali w przysyłanych do studia e-mailach. 
Zwiedziliśmy też tamtejszą fonetykę, gdzie przechowywane są archiwalne nagrania.
Ostatnim etapem wycieczki, ale bardzo przez wszystkich oczekiwanym było spotkanie z jedną z prezenterek Polskiego Radia, podczas którego uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących pracy dziennikarza radiowego.

11.06.2006 odbył się Festyn Rodzinny "Żyj zdrowo na sportowo"

23.06 2006 odbyło się zakończenie roku szkolnego.