Strona głównaArchiwum → Rok szkolny 2008/2009

Rok szkolny 2008/2009

 

01.09.2008 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Nauczyciele i uczniowie, po dwumiesięcznej przerwie,  z entuzjazmem powrócili do szkoły. Szczególnie radośni byli  uczniowie klas pierwszych.  
19.09.2008 Sprzątanie świata, dbamy o swoje otoczenie i zbieramy śmieci.
03.10.2008 Klasy I gimnazjum wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Augustowa. 
13.10.2008 Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
24.10.2008 Ważny moment dla gimnazjalistów, uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie
27.10.2008 Pasowanie  uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej.
13.11.2008 Akademia o charakterze patriotycznym z okazji 90 rocznicy Niepodległości Polski. Udział w niej brali zarówno uczniowie gimnazjum jak i podstawówki. Opiekę nad przebiegiem  uroczystości sprawowała pani Małgorzata Di Marco oraz pani Agnieszka Panek. O oprawę muzyczną zadbał pan Łukasz Zuch. 
        2008 W  bibliotece szkolnej działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Powstało ono w ramach projektu "Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, a wdrożonego przez MEN.
         Na centrum składają się:
- 4 stanowiska komputerowe,
- urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka, kserokopiarka)
- multimedialne oprogramowanie edukacyjne:
Encyklopedia powszechna PWN
Słownik ortograficzny,
Słownik języka polskiego,
Słownik poprawnej polszczyzny,
Słownik wyrazów obcych,
Atlas geograficzny świata PWN.                  Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej służy przede wszystkim do celów edukacyjnych. Użytkownicy mogą poszukiwać w Internecie lub w encyklopediach multimedialnych informacji potrzebnych do wykorzystania na lekcji i poza nimi. Mogą też tworzyć własne dokumenty i prezentacje oraz korzystać z dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych.ICIM jest czynne w godzinach pracy biblioteki. Szczegółowe zasady korzystania z ICIM określa regulamin . W naszym centrum komputerowym młodzież przygotowuje się do lekcji, zbiera materiały do referatów. Tu uczniowie pracują nad gazetką szkolną. Są i użytkownicy nie posiadający w domach komputerów - tu doskonalą swoje umiejętności wyniesione z lekcji informatyki. 
25.11.2008 Uczniowie klas III gimnazjum, pod wodzą pań - Marzeny Krakowiak i Renaty Nowakowskiej-Bębenek, wystawili dla swoich kolegów przedstawienie teatralne pt. "Jestem przeciwko przemocy". W przedstawieniu zawarte zostały  informacje dotyczące zagadnienia przemocy, konsekwencji  prawnych przewidzianych za jej stosowanie, oraz wygłoszony został apel nawołujący do przeciwstawiania się stosowaniu  przemocy i nie pozostawania biernym w chwilach, gdy jesteśmy  jej świadkami. Miejmy nadzieję, że treści inscenizacji na długo pozostaną w pamięci uczniów 
16.12.2008

W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Myśliszewicach odbył się już po raz VI Festiwal Kolęd i Pastorałek. Patronem medialnym było radio Plus. Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00, krótką przemową i powitaniem gości jakie wygłosiła Dyrektor Szkoły Elżbieta Wójtowicz . Festiwal poprowadziła Pani Renata Nowakowska-Bębenek.W skład jury wchodzili:
-Mariusz Dziuba-instruktor, nauczyciel muzyki;
-Tomasz Góźdź- kapelmistrz orkiestry dętej;
-Dorota Dobosz-zastępca dyrektora Delegatury w Radomiu, Kuratorium Oświaty w Warszawie.
Swoją obecnością zaszczyciła nas również zastępca Wójta Gminy Pani Iwona Pronobis. W zmaganiach brały udział uczniowie następujących szkół:
- Publicznej Szkoły Podstawowej w Małęczynie
- Publicznej Szkoły Podstawowej w Goździe
- Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie
- Publicznej Szkoły Podstawowej w Słupicy
- Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni Letnisko
- Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku
- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomiu
- Publicznego Gimnazjum w Jedlni Letnisko
- Publicznego Gimnazjum w NatoliniePublicznego Gimnazjum w Zakrzewie
Naszą szkołę reprezentowali:
Arkadiusz Wosztyl
Patrycja Różańska
Milena Gędaj
Magdalena Kącka
Emil Siczek
Sandra Kowalik
          Fundatorem nagród był Wójt Gminy Jedlnia Letnisko- Dariusz Rzeczkowski. W trakcie odbywających się przerw uczniowie naszej szkoły prezentowali kolędy w języku angielskim, a także dziewczynki z klasy III pokazały nam pięknego walca. Podczas obrad jury odbyło się przedstawienie jasełkowe.         

Finaliści Festiwalu

Kategoria I klasy I -III Szkoły Podstawowej
I miejsce -Magdalena Parys PSP w Jedlni Letnisku
II miejsce - Sandra Kowalik PSP w Myśliszewicach
III miejsce - Emil Wosztyl PSP w Myśliszewicach

Kategoria II klasy IV - VI Szkoły Podstawowej
I miejsce - Paulina Jaskot PSP w Małęczynie
II miejsce - Adrianna Grzywacz PSP w Jedlni Letnisku
III miejsce - Natalia Duchnowska PSP w Małęczynie

Kategoria III klasy I - III Gimnazjum
I miejsce - Magdalena Janowska - PG w Jedlni Letnisku
II miejsce - Arkadiusz Wosztyl - PG w Myśliszewicach
III miejsce - Ilona Pyrka - PG w Natolinie
Na zakończenie jury pod przewodnictwem Pani Doroty Dobosz złożyło gratulacje i wręczyło nagrody laureatom konkursu

18.12.2008   Tradycyjnie w naszej szkole odbyły się Jasełka i spotkania wigilijne połączone ze śpiewaniem kolęd.
07.01.2009 Spotkanie z przedstawicielami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu oraz z panem Zbigniewem Patykiem- emerytowanym  strażakiem, który oddał 178 litrów krwi i panem Karolem  Siejmichelem  radomianinem , który regularnie oddaje krew i osocze, 2 razy oddał szpik. Podczas tego ciekawego spotkania dowiedzieliśmy się, kto może zostać dawcą, jak często można oddawać krew. Panowie Patyk i Siejmichel opowiedzieli nam swoją historie z Krwiodawstwem. Zgodnie twierdzili, że najważniejsze jest to, by można było pomóc drugiemu człowiekowi, to daje im ogromną satysfakcję. Karol Siejmichel oddając szpik po raz drugi uratował chłopca z Poznania. I jak nam opowiadał nie czuje się bohaterem. Jego zdaniem bohaterami są lekarze, którzy walczą o pacjentów, chorzy i ich rodziny, które codziennie zmagają się z tą straszną chorobą. Twierdził, że nie zrobił nic niezwykłego. Jeśli będzie taka potrzeba znów odda swój szpik. Goście pokazali nam swoje tytuły i odznaki. Na koniec spotkania pani Dyrektor podziękowała im za przybycie, wręczając pamiątkowe dyplomy.  
14 - 15.01.2009 Próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej oraz matematyczno – przyrodniczej.
17.01.2009 Zabawa  choinkowa, z atrakcyjnymi konkursami i nagrodami, czyli bal na sto par dla najmłodszych i starszych uczniów szkoły
04.02.2009 Próbny egzamin gimnazjalny z języka angielskiego.
10.02.2009 Dzień Babci i Dziadka  uczcili najmłodsi uczniowie wierszem i piosenką okolicznościową.
14.02.2009 Dzień świętego Walentego.
20.02.2009 Wielki dzień dla pierwszoklasistów od dziś mogą wypożyczać książki.  
23.02.2009 Apel, podsumowujący postępy uczniów w nauce za I semestr bieżącego roku szkolnego. 
25.02.2009 Przedstawienie pod tytułem ,,Diabelsko trudne". Organizatorem sztuki było szkolne koło teatralne pod przewodnictwem Pani Edyty Jabłońskiej. 
2.03.2009 Wyjazd uczniów klas III gimnazjum na giełdę szkół, która miała miejsce na hali MOSiR. III-gimnazjaliści zapoznali się tam z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2009/2010.

18.03.2009 Gminny konkurs matematyczny "Łamigłówki bez klasówki" 
 20.03.2009 Dzień Europejski,tym razem prezentowaliśmy państwo Włochy. Po krótkiej przemowie, którą wygłosiła pani Dyrektor, uczniowie przedstawili w postaci krótkich scenek, miejsca takie jak : Rzym, Wenecja, Neapol, Mediolan, Watykan i Piza. Odbył się także quiz "1 z 10" na temat praw i obowiązków dzieci w Europie, który poprowadziła pani pedagog Marzena Krakowiak wraz z panią AnnąGrabowską. Członkowie koła teatralnego pod przewodnictwem pani Edyty Jabłońskiej, w humorystyczny sposób zaprezentowali nam historię młodych zakochanych -Romea i Julii. Uczniowie przedstawili znane włoskie piosenki. Wśród nich były: "Fuoco Nel Fuoco"; Cose Della Vita; Marina, Marina; Vero falso; Italiano Vero; Balla Da Li. Na koniec odbyła się degustacja pizzy przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Zabawa była niezapomniana zarówno dla gimnazjalistów jak i uczniów klas młodszych. 
08.04.2009 odbyło się uroczyste,  przedstawienie związane ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy przygotowane przez księdza Wiktora Głuszka oraz panią Gretę Gutkowską. Na koniec pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym uczniom i nauczycielom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świat. Po przedstawieniu odbyły się klasowe spotkania wielkanocne. 
17.04.2009 W Iłży odbył się finał X Turnieju Wiedzy o Powiecie Radomskim. Do końcowej rozgrywki stanęło piętnastu uczniów z pięciu szkół gimnazjalnych powiatu. Nasza szkoła  w następującym składzie: Karolina Jaworska, Jacek Ukleja, Aleksandra Sałek pod przewodnictwem pani Małgorzaty Di Marco po raz szósty zajęła I miejsce.  www.radompowiat.pl  
21.04.2009 Jak co roku obchodziliśmy "Dzień Ziemi".Uczniowie przygotowali przedstawienie na temat dbania o środowisko.
04.05.2009 W naszej szkole uczciliśmy 208 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tego to powodu odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie gimnazjum powiedzieli wiersze i zaśpiewali piosenki.
08.05.2009 Naszą szkole odwiedził sierż. sztab. Marek Duliasz z Jedlni- Letnisko. Pan Policjant spotkał się tym razem z uczniami gimnazjum. Opowiadał im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przestrzegał gimnazjalistów przed karami jakie grożą za nieodpowiednie zachowanie. Uczniowie mogli również zadawać pytania, na które sierż. sztab. Marek Duliasz chętnie odpowiadał.
08.05.2009 Odbyło się przedstawienie przygotowane prze koło teatralne .Wszystkich widzów urzekły stroje i świetna gra aktorska. Zostali więc oni nagrodzeni gromkimi brawami. 
09.05.2009 Uczniowie naszej szkoły wspierali akcję "Polska biega". Z roku na rok grono biegaczy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza powiększa się. Jest coraz więcej uczniów, którzy wolą aktywnie spędzać wolny czas i promują bieganie jako zdrowy tryb życia. Jesteśmy z tego dumni.
  

 

22.05.2009 Święto patrona szkoły. Cała społeczność szkolna przygotowała się na obchody Dnia Patrona. Bardzo ciekawie przygotowany Benefis  bardzo wszystkim się podobał. Jak zawsze zachwycił nas śpiew Oli i Arka.
27.05.2009 Uczniowie naszej szkoły udali się nad zalew w Siczkach. Z myślą o dzieciach, ale także ich opiekunach, osobach dorosłych Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu oraz Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego zorganizowali nad zlewem w Siczkach plenerowy pokaz ratownictwa wodnego pod hasłem „Bezpieczne wakacje nad wodą".W programie przewiedziano pogadanki z zakresu bezpiecznej kąpieli  nad wodą i przestrzegania prawa nad akwenem wodnym, pokaz używania sprzętu ratowniczego nad kąpieliskiem oraz akcje ratownicze przy użyciu skutera i przeszkolonego psa. Pokazano  naukę pomocy przedmedycznej  na specjalnym manekinie.

 

30 .05.2009 Odbył się V Festyn Rodzinny pod hasłem „Szlakiem Sienkiewicza”. Gośćmi byli wójt Gminy  Jedlnia –Letnisko pan Dariusz Rzeczkowski , zastępca wójta Pani Iwona Pronobis oraz radny Gminy pan Waldemar Lewandowski. Wszystkich powitał barwny korowód postaci z utworów Henryka Sienkiewicza. Podczas festynu uczniowie prezentowali miejsca w których przebywał Henryk  Sienkiewicz oraz śpiewali piosenki o naszym patronie. Było wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz grupy Teakwondo. Podczas festynu dorośli mogli oddać honorowo krew w ambulansie.
01.06.2009 Wiele ciekawych konkurencji sportowych odbyło się podczas Dnia Dziecka.Przeciąganie liny to ulubiona konkurencja zarówno chłopców jak i  dziewczynek. Nie zabrakło emocji podczas rozgrywek w piłkę siatkową –uczniowie kontra nauczyciele. Chociaż nauczyciele dzielnie się trzymali to jednak uczniowie dali  im radę .

 

19.06.2009 Zakończenie roku szkolnego 2008/2009 dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Uczniowie ze średnia powyżej 4,75 otrzymali  z rąk dyrekcji szkoły nagrody książkowe i świadectwo z czerwonym paskiem. Na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji pogadankę przeprowadził przedstawiciel Straży Pożarnej w Radomiu. Pani dyrektor Elżbieta Wójtowicz wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzyła  udanego odpoczynku i słonecznych wakacji