Strona głównaArchiwum → Rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2009/2010

01 września 2009 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Będzie to nowy rok szkolny wprowadzający nową podstawę programową do oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej Szkoły Podstawowej oraz  klas pierwszych  Gimnazjum. Życzymy wszystkim powodzenia i samych sukcesów w nauce w roku szkolnym 2009/2010.

11.09.2009 - Uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej  spotkali się z policjantem, aby porozmawiać na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły.Przypomnieli sobie zasady właściwego poruszania się po drodze, a także rozmawiali na temat zachowania w szkole.

18.09.2009 - Uczniowie z ochotą przy pięknej słonecznej pogodzie wyruszyli na sprzątanie świata.Każda klasa miała wyznaczony teren do sprzątania, miejmy nadzieję że czystość na długo zagości w naszej okolicy.

09.2009 - Gimnazjaliści spotkali się z przedstawicielami  Policji z Pionek z Wydziału do spraw nieletnich.Rozmawiali o odpowiedzialności nieletnich,a także o przestrzeganiu prawa.

25.09.2009 - Gimnazjaliści wzięli udział w manewrach wojskowych zorganizowanych nad zalewem w Siczkach.Celem ćwiczeń było sprawdzenie gotowości do ewakuacji ludności cywilnej za pomocą pływającego transportera samobieżnego, nazywanego amfibią.

28.09.2009 - Trzecioklasiści udali się na spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Groszowicach.

06.10.2009 - Gimnazjaliści z klas trzecich pojechali do Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu na warsztaty.Tematem zajęć były odnawialne źródła energii.

16.10.2009 - Odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

22.10.2009 - Uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.Wazny dzień w życiu szkolnym pierwszaków, na długo pozostanie w ich pamięci.Moment ten będą im przypominać upominki jakie uczniowie otrzymali od Wojta Gminy Jedlnia-Letnisko pana Dariusza Rzeczkowskiego oraz rodziców.

26.10.2009 - Jubileusz  10 -lecia Zespołu Szkół rozpoczął się uroczystą mszą świętą w parafialnym kościele, a następnie odsłonięto pamiątkową tablicę w budynku szkoły. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w obecności władz samorządowych,zaproszonych gości i absolwentów.Wszyscy z uwagą wysłuchali programu artystycznego "Wspomnień czas", który uświetniony był piosenkami w wykonaniu absolwetów gimnazjum.

12.11.2009 - "Wszyscy jestesmy Polski żołnierzami, białego orła każdy w sercu ma, wszyscy jesteśmy granic jej stróżami Ty i Ja..."  tymi  słowami  zakończyła sie uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości skierowana do całej społeczności  naszej szkoły.Uczniowie z dużym skupieniem i  uwagą wysłuchali wierszy i piosenek o tematyce listopadowej. Na zakończenie wspólnie zaśpiewano pieśń "Kocham Cię Polsko".

11.2009 - Odbyły sie 10 urodziny świetlicy profilaktycznej,połączone z zabawą andrzejkową. Barwnie ubrane"cyganki" przepowiadały uczestnikom zabawy przyszłość.

8.12.2009 - Uczniowie Szkoły Podstawowej udali sie na spotkanie z Mikołajem do Domu Kultury w Radomiu.Podaczas spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny na ilustrację do " Baśni o szkatułce" pani Walentyny Pawelec.Czworo uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienie.

1-11.12.2009 - Tydzień tolerancji  obfitował w ciekawe przedstawienia, liczne konkursy i dobrą zabawę dla najmłodszych uczniów szkoły.

14.12.2009 -   Gościem specjalnym w naszej szkole była autorka bajek dla dzieci pani WALENTYNA PAWELEC.

O  pani Walentynie Pawelec można przeczytać na stronie domowej   autorki  baśni  - pobierz

21.12.2009- Uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali Jasełka bożonarodzeniowe, które oglądała cała społeczność szkolna.Na zakończenie wszyscy zaśpiewali kolędę, a dyrekcja życzyła wszystkim zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2010.

15.01.2010 - Odbył się VII Festiwal Kolęd i Pastorałek.Udział wzięli soliści ze szkół z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko.17 wykonawców zaśpiewało piękne kolędy i pastorałki. Zwycięzcy otrzymali sprzęt RTV

I miejsce w kategorii I -uczniów kl.I-III zdobył  Emil Wosztyl -PSP Myśliszewice

I miejsce w kategorii II -uczniów kl.IV -VI  zdobyła Magdalena Kącka -PSP Myśliszewice

I miejsce w kategorii III - uczniów kl.I - III Gimnazjum zdobyła Adrianna Grzywacz  PG w Jedlni-Letnisku

Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy i pluszowe misie.Nagrody ufundowane zostały przez Wója Gminy Jedlnia-Letnisko. Na zakończenie Festiwalu  odśpiewano wspólnie kolędę.

22.01.2010 - Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej zostali przyjęci w poczet czytelników bibloteki szkolnej.

26.01.2010 -  Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej od klas 0 do III przygotowali wspaniałą uroczystość dla swoich dziadków z okazji ich święta.Były wiersze, piosenki, zabawy i wspólne tańce z dziadkami.Na zakończenie wnuczęta wręczyli swoim dziadkom przygotowane upominki.

28.01.2010 -Gimnazjaliści udali się do Zespołu Szkół Techniczych w Radomiu na Wystawę Interaktywną Mózg , gdzie prezentowane były złudzenia optyczne i ciekawostki z różnych dziedzin nauki.

01.02.2010 - Ferie szkolne rozpoczęły się dla wszystkich uczniów wspaniałą zabawą karnawałową. Barwnie ubrani uczniowie bawili się przy dżwiękach muzyki zespołu"Zuch Band".

18.02.2010 - Odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny "Łamigłówki bez klasówki" dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Udział wzięły 3-osobowe drużyny z PSP Jedlnia-Letnisko, PSP Natolin, PSP Słupica i PSP Myśliszewice. Zwyciężyła drużyna z PSP Słupica. GRATULUJEMY.

03.08.2010 - W naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie dyrektorów szkół z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, podczas którego zaprezentowano możliwość wykorzystania mobilnych komputerów. Prezentację przygotowała firma NTT. Kilkunastu nauczycieli wzięło udział w pokazowym teście. Z netbookami w rękach odpowiadali na pytania. "Multimedialny nauczyciel" widział, jakie postępy robi każdy z nich. Oprogramowanie pozwala na pracę z uczniami klas edukacji wczesnoszkolnej. Mobilne komputery tzw classmaty to przyszłość naszej edukacji czyli komputer dla każdego ucznia.

08.03.2010 - Członkowie koła teatralnego z gimnazjum zaprezentowali dla społeczności szkolnej przedstawienie teatralne z okazji Dnia Kobiet. Wszystkim kobietkom tym małym i dużym z okazji ich święta życzymy wszystkiego dobrego.

18.03.2010 - To dzień niezwykły dla sześciolatków, którzy przyszli wraz ze swoimi rodzicami do szkoły na dzień otwarty, aby poznać szkołę, zintegrować się z grupą przedszkolną. Prezentacja multimedialna "Sześciolatek w szkole"odebrana była z zaciekawieniem. Można było zwiedzić szkołę oraz dokonać zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego. Sześciolatki opuszczały mury szkoły z uśmiechem na twarzy i potwierdzeniem że chętnie przyjdą 1 września do szkoły.

22-23.03.2010 - Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych udali się na giełdę szkół do Radomia, aby zapoznać się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych i dokonać ostatecznego wyboru co do swojej przyszłej szkoły.

22.03.2010 - Podczas tegorocznego Dnia Europejskiego uczniowie prezentowali państwo Niemcy. Gimnazjaliści wykazali się dużą sprawnością plastyczną i fizyczną podczas rysowania samochodów znanych marek niemieckich, podczas prezentacji muru berlińskiego i bramy brandenburskiej oraz podczas "wyścigów Formuły 1". Uczniowie szkoły podstawowej przedstawili historię muru berlińskiego, prezentacje postaci z bajek, a także barwne prace plastyczne. Na zakończenie dnia europejskiego można było skosztować wypieków ciast z receptury niemieckiej.

30.03.2010 - Członkowie koła fizycznego wzięli udział w seminarium na temat "Odnawialne żródła energii",zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Radomiu.

31.03.2010 - Uczniowie gimnazjum z Jedlni-Letnisko i Myśliszewic wzięli udział w  II Gminnym Konkursie wiedzy z języka angielskiego. Zwyciężyła uczennica z Publicznego Gimnazjum w Jedlni-Letnisku, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody.

31.03.2010 - Apel wielkanocny pod hasłem "Wielkanoc puka do drzwi" przybliżył wszystkim czas oczekiwania na Święta Wielkanocne.

Z okazji  Świąt Wielkanocnych składamy  wiosenne życzenia, aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach,  rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia.

08.04.2010 - Szóstoklasiści w odświętnych strojach przybyli do szkoły na pierwszy ważny dla nich egzamin w edukacji, podsumowujący naukę w szkole podstawowej - Sprawdzian szóstoklasisty.

 

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem rozbił się samolot rządowy z delegacją udającą się na obchody 70 rocznicy tragedii katyńskiej. Na pokładzie był prezydent Lech Kaczyński z małżonką oraz szereg ważnych osobistości państwa polskiego. Nikt nie przeżył katastrofy. Zginęło 96 osób. Ogłoszono tygodniową żałobę narodową.

 

Łączymy się w bólu i cierpieniu  z rodzinami ofiar katastrofy

    Dyrekcja, Nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły.

  Minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar tragedii pod Smoleńskiem.             W wielkim skupieniu i z powagą uczestniczyliśmy w uroczystej akademii - Katyń 2010  "W Katyniu, znów zaszło słońce... nad mogiłami tragicznych ofiar... historia się powtórzyła... zginęli wielcy Polacy nasi krajanie.."

14.04.2010 - Uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wiedzy, podsumowującego naukę na pierwszym etapie edukacji.

19.04.2010 - Odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Mitologicznej dla uczniów klas piątych. Udział wzięli  reprezentanci szkół z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko.I miejsce zajął uczeń z Publicznej Szkoły Podstawowej w Słupicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

20.04.2010 - Uroczyste obchody 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Akademię  przygotowali najmłodsi uczniowie szkoły pod opieką swoich nauczycieli. Wszyscy pamiętamy słowa "Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel".

27-29.04.2010 - Egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas trzecich - część humanistyczna, matematyczno-przyrodnicza, język angielski.

30.04.2010 - W tragicznym wypadku samochodowym pod Nidzicą zginęli  Kamil Przyrowski i Mateusz Szafrański. Uczniowie należeli do zwycięskiej drużyny halowej piłki nożnej i jako ministranci jechali na V Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza  do  Elbląga reprezentując diecezję radomską.

Podczas apelu minutą ciszy uczciliśmy pamięć naszych uczniów, kolegów.

02 - 03.05.2010 - W  tych dniach o godz.16.00 w kościele parafialnym w Groszowicach modliliśmy się w intencji ofiar tragicznego wypadku pod Nidzicą.

05.05.2010 - Z białymi różami w dłoniach towarzyszyliśmy w żałobnym orszaku tragicznie zmarłym uczniom naszej szkoły Kamilowi i Mateuszowi. Nabożeństwo żałobne celebrował ks. Biskup Henryk Tomasik oraz 11 księży. Uroczystości pogrzebowe odbywały się w atmosferze łez, cierpienia, nieopisanego żalu i poczucia ogromnej straty. Kościół zatonął w bieli kwiatów wplecionych w pożegnalne wieńce, wiązanki i bukiety. Pani Dyrektor żegnała uczniów w imieniu całej społeczności szkolnej  słowami ......

          "Znaliśmy Kamila i Mateusza jako pogodnych, zawsze życzliwych kolegów, uczynnych godnych zaufania uczniów, tętniących pełnią życia i marzeń, zafascynowanych sportem. Przeżyliśmy z nimi wiele wspólnych chwil w życiu szkolnym, byli tak bardzo lubiani przez koleżanki, kolegów, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. Pozostaną w naszej pamięci na zawsze, nie tylko na kartach kroniki szkoły, ale głęboko w naszych sercach'...

01.06.2010 - Jak co roku odbyły się rozgrywki sportowe z okazji Dnia Dziecka.Jednak tego roku nie było tyle radości, bo wśród sportowców zabrakło Mateusza i Kamila.Mecze rozgrywane były w atmosferze skupienia i nawet konkurencja z nauczycielami  w piłce siatkowej mimo wygranej uczniów była inna. Na ochłodę każdy uczeń dostał lody ufundowane przez komitet rodzicielski.

01.06.2010 - Uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali w szkole debatę dotyczącą roli samorządu uczniowskiego, biorąc udział w rekrutacji młodzieżowych posłów  na XVI Sesję Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Kandydatów na posłów z całej Polski było ponad 2 tysiąca, niestety w Sejmie jest tylko 460 miejsc. Jesteśmy w grupie zwycięzców z województwa mazowieckiego, do którego zakwalifikowało się tylko 7 szkół , w tym oczywiście Nasze Gimnazjum - 3 NASZYCH UCZNIÓW zasiadło w ławach sejmowych 1 czerwca 2010 roku podczas XVI Sesji w Warszawie.

06.2010 -  Uczniowie klas szóstych udali się na wycieczkę do Lublina i Woli Okrzejskiej.

 

25.06.2010 - Zakończenie roku szkolnego 2009/2010.