Strona głównaŚwietlica → Świetlicowa wymiana pocztówkowa 2019

Świetlicowa wymiana pocztówkowa 2019

 

21. listopada to światowy dzień życzliwości i pozdrowień. Podopieczni świetlicy szkolnej także aktywnie uczestniczyli w obchodach tego dnia, ponieważ włączyli się w ogólnopolską akcję Świetlicowej Wymiany Pocztówkowej.

Jest to wspaniała inicjatywa, która ma na celu podtrzymanie tradycyjnej, lecz zapomnianej formy porozumiewania się, gdyż wysyłanie pocztówek z pozdrowieniami i listów oraz wizyty na poczcie należą do rzadkości- szczególnie wśród młodszego pokolenia. Dlatego też nasze świetliczaki postanowiły spróbować swoich sił w wymianie pocztówkowej ze szkołami z różnych zakątków Polski, aby pokazać, że warto pielęgnować tradycję. Celem tej zabawy jest napisanie przez dzieci pozdrowień na pocztówkach oraz zaadresowanie ich do szkół biorących udział w wymianie. Świetlicowa wymiana pocztówkowa to także nietuzinkowa forma nauki geografii. Zapoznawanie
z nazwami miast oraz podziwianie widokówek z różnych regionów Polski przybliża dzieciom obraz ich Ojczyzny oraz rozbudza zainteresowanie mapą Polski.

Możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami otworzyła dzieci na świat oraz zapewniła radosne oczekiwanie na przychodzące pocztówki.                         

Ewelina Rudecka