Strona głównaUroczystości → Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W piątek 24 czerwca 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza
w Myśliszewicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Na uroczystości spotkali się uczniowie klas 1-3, 4-8 i dzieci z oddziałów przedszkolnych. P.o. dyrektor szkoły Marzena Krakowiak przywitała zaproszonych gości: panią Sekretarz Gminy Annę Ostrowską, przewodniczącą Rady Miejskiej panią Sylwię Moskwą, przewodniczącą Rady Rodziców panią Monikę Podsiadłą, uczniów, nauczycieli i licznie przybyłych rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego
a następnie przekazaniem sztandaru uczniom klasy siódmej.

Podczas akademii wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten rok szkolny, brali udział w konkursach na szczeblu szkolnym i ogólnopolskim.

Wręczone zostały również stypendia Burmistrza Jedlni-Letniska uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu.

W trakcie uroczystości uczniowie i przedszkolaki przedstawili program artystyczny w którym starali się wyrazić wdzięczność dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania, za codzienną troskę, wyrozumiałość, cierpliwość i tolerancję. Uczniowie klas trzecich swój program rozpoczęli przepięknym polonezem, do którego przygotowali się pod kierunkiem swoich pań. Muzyka, eleganckie stroje uczniów oraz powaga z jaką odnieśli się
do tradycji wzruszyły wszystkich gości, a przede wszystkim rodziców, którzy towarzyszyli im w tej wyjątkowej chwili.

Klasy ósme, podczas występu, nawiązywały do przeżyć z minionych lat. Szczególnie wiele emocji wzbudziły krótkie filmiki relacjonujące ich ośmioletni pobyt w szkole. Słowa podziękowania
do dyrekcji i nauczycieli skierowali również rodzice ósmoklasistów.

Pięknym występem rok szkolny zakończyły również dzieci z Oddziałów Przedszkolnych.

W podsumowaniu uroczystości pani Marzena Krakowiak pogratulowała uczniom wyników, podziękowała rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.

Życzymy wszystkim uczniom samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji.

 

Polonez w wykonaniu uczniów klas 3

https://www.youtube.com/watch?v=BxToRP035pc